FULL STACK DEVELOPER

Ο υποψήφιος θα ενταχθεί στο τμήμα Γεωπληροφορικής της Εταιρείας, ενισχύοντας την ομάδα ανάπτυξης εφαρμογών. Θα συμμετέχει στο σχεδιασμό, ανάπτυξη, διαχείριση και παραμετροποίηση (γεω)πληροφοριακών συστημάτων.

Οι βασικές αρμοδιότητες αφορούν:

  • Ανάπτυξη Εφαρμογών
  • Ανάλυση απαιτήσεων χρηστών
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση λογισμικών

 Απαραίτητα προσόντα:

  • Καλή γνώση PHP ή Python
  • Καλή γνώση Javascript, HTML, CSS
  • Ανάπτυξη και χρήση APIs
  • Εξοικείωση με Συστήματα Βάσεων Διαχείρισης Βάσεων Δεδομένων και γλώσσα SQL
  • Γνώση εργαλείων versioning
  • Καλή γνώση διαχείρισης Linux
  • Κατανόηση System Administration

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση 2ης γλώσσας (Python ή PHP)
  • Γνώση ενός Javascript Framework (π.χ. ReactJS, AngularJS, VueJS)
  • Γνώση τεχνολογιών virtualization
  • Βασικές γνώσεις Android
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα γνώση και εμπειρία σε Συστήματα Γεωγραφικών Πληροφοριών (GIS)

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα σχεδιασμού και οργάνωσης
  • Όρεξη για συνεχή μάθηση και βελτίωση
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία (γραπτή και προφορική)

H GET προσφέρει φιλικό, πολυδιάστατο & σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον στον τομέα της Γεω-Πληροφορικής.

Η Εταιρεία διέπεται από τους κανόνες των ίσων ευκαιριών στην εργασία.

Παρακαλούμε στείλτε το βιογραφικό σας εδώ: contact@getmap.gr